Chór Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie jest najstarszym studenckim zespołem chóralnym w Lublinie po Chórze Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Początki działalności artystycznej Chóru sięgają roku 1952. Z inicjatywy studentów Wydziału Rolniczego UMCS wiosną tego roku powstał zespół instrumentalno-wokalny, który już jesienią przerodził się w kilkudziesięcioosobowy chór. Chór poprzednio nazywał się Chórem Akademickim Akademii Rolniczej, wraz ze zmianą nazwy Uczelni i chór zmienił nazwę.
Od roku 2002 dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru jest dr Mirosław Ziomek, absolwent Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, adiunkt na Wydziale Artystycznym UMCS. Od roku 2007 drugą dyrygentką oraz korepetytorką chóru jest mgr Katarzyna Wasilewska  – wokalistka i skrzypaczka.
W czasie 60 lat działalności, chór wiele koncertował w kraju i za granicą, zdobywał wiele prestiżowych nagród, ostatnio srebrny medal na konkursie chóralnym w Barcelonie.

Program występu:
1. Gdy się Chrystus rodzi – opr. Jerzy Kurczewski
2. Lulajże Jezuniu – opr. Jerzy Kurczewski
3. W Dzień Bożego Narodzenia – opr. Jerzy Kurczewski
4. Dziecina mała – opr. Andrzej Nikodemowicz
5. Hola, hola pasterze z pola – opr. Jerzy Kurczewski