JUBILATE DEO

Chór JUBILATE DEO działa w Wąwolnicy, w jednej z najstarszych parafii na Lubelszczyźnie (XI w.). To tu znajduje się niezwykłe miejsce – sanktuarium maryjne Matki Bożej Kębelskiej, a patronem parafii jest biskup męczennik – św. Wojciech.

Chór powstał w 1995 roku i stanowi kontynuację chóralnej tradycji, jaka tu istniała. Działalność chóru koncentruje się przede wszystkim na współtworzeniu liturgii w Bazylice Mniejszej oraz Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej jak również  na działalności koncertowej. Chór wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych, m.in. w Krakowie, Warszawie, Tarnowie, Częstochowie i Lublinie.

Okres pandemii chór przetrwał dzięki próbom na kanale You Tube oraz spotkaniom indywidualnym i w małych grupach. To sprawiło, że gdy tylko pojawiła się taka możliwość, mógł od razu uczestniczyć w parafialnych wydarzeniach liturgiczno – muzycznych.

Dyrygentem chóru jest Adam Łaguna, absolwent muzykologii KUL, członek Archidiecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej oraz Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej.

Zapraszamy na stronę internetową chóru: www.jubilatedeo.cba.pl

Wąwolnica 1