CUM SANCTIS

Chór CUM SANCTIS powstał w styczniu 2013 r. W jego skład wchodzą osoby związane z parafią pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, a także jej sympatycy. Chór bierze udział w uroczystościach w parafii oraz wiele koncertuje i uczestniczy w festiwalach i konkursach chóralnych. Podczas swojej działalności chór wielokrotnie występował w Archikatedrze Lubelskiej, Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Lublinie, w kościele Braci Mniejszych Kapucynów na Poczekajce w Lublinie, w Świdniku, w katedrze w Zamościu, śpiewał także w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach podczas Mszy Św. transmitowanej w TVP i podczas Mszy radiowej. Chór jest Laureatem głównej nagrody w kategorii Chóry licealne i osób dorosłych w Konkursie Poezji, Pieśni i Prozy Patriotycznej w Lublinie w listopadzie 2013 roku, Brązowego Dyplomu w VII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy w 2015 roku, Srebrnych Dyplomów w II, III Ogólnopolskim i IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis” w kategorii chórów parafialnych, Srebrnego Pasma w V Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej „Carmen Fidei” w Goniądzu w 2018 r., Złotego Dyplomu w III Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach w kategorii chórów osób dorosłych w 2019 r., Złotego Dyplomu i Nagrody Specjalnej w Specjalnej Edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis” w 2020 r. w kategorii chórów parafialnych oraz Brązowego Pasma w kategorii chórów kościelnych w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie w 2021 r.

CUM SANCTIS w repertuarze ma utwory chóralne a cappella oraz wokalno-instrumentalne. Ma też w swoim dorobku kilka wykonań premierowych, m.in. Johanna Adolfa Hasse Te Deum, Rafała Rozmusa Magnificat i wersję na chór mieszany Hymnu do miłości z filmu Biec w stronę Ty, Barbary Pazur Gorzkie Żale oraz Tylko Miłość, a w 2020 r. Gianmartino Marii Durighellego Stabat Mater oraz Domine non sum dignus .

Chór jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Dyrygentem i założycielem Chóru jest Barbara Pazur – pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, profesor Uczelni.

Strona chóru https://www.facebook.com/CumSanctis/

Cum Sanctis