Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Zespół  tworzą studenci i pracownicy wszystkich wydziałów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz „zapaleńcy” z innych lubelskich uczelni, od 18 lat pod dyrekcją dr hab. Moniki Mielko – Remiszewskiej. To grupa przyjaciół, która „przy okazji” wyśpiewuje nagrody i wyróżnienia – m.in. Grand Prix na III Mazowieckim Festiwalu Chórów Akademickich Gaudeamus w Warszawie (tu także wyróżnienie dla najlepszego dyrygenta), czy I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej Cantate Deo w Rzeszowie.
Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Nasi śpiewający medycy wykonują muzykę religijną i  świecką, dawną i współczesną, rozrywkową, utwory a’ cappella i wokalno – instrumentalne.
Chór Uniwersytetu Medycznego wielokrotnie koncertował z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, występował z Filharmonią Rzeszowską, Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego,  zespołem  Trebunie-Tutki i muzykami jazzowymi Kuletym, Ścierańskim, Herdzinem, koncertował z Big Bandem Instytutu Muzyki UMCS, a także wielokrotnie z Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu w koncertach Włoska Noc Operowa m.in. z Wiesławem Ochmanem i ostatnio z Piotrem Rubikiem w koncercie „The Best of Rubik”
Chór, dzięki finansowemu wsparciu Uniwersytetu Medycznego przynajmniej raz w roku podróżuje. Zwiedził m.in. Holandię, Włochy, Szwecję, Francję  Niemcy, Hiszpanię, Chorwację, Ukrainę i Litwę.
Akompaniatorem chóru od 15 lat jest Arkadiusz Sadowski, a korepetytorem Karol Gadzała.
Chór UM wydał 3 płyty CD, w tym dwie z kolędami.

Program występu:
1. Wśród nocnej ciszy – opr. Stefan Stuligrosz
2. Święta Panienka – Jan Maklakiewicz
3. Birthday Carol – Dawid Willcocks
4. Cicha noc – opr. Krzysztof Stachyra
5. Bóg się rodzi – opr. Stefan Stuligrosz

17 Chor UM Wsrod nocnej ciszy

18 Chor UM Swieta Panienka

19 Chor UM Birthday Carol

20 Chor UM Cicha noc

21 Chor UM Bog sie rodzi

22 Chor UM Przybiezeli do Betlejem