Chór Cecyliański

Chór Cecyliański parafii pw. św. Antoniego w Lublinie powstał w 1995 r. z inicjatywy parafian i dzięki życzliwości Ks. Stanisława Roga. Założycielką i pierwszym dyrygentem chóru była Barbara Pazur. Obecnie kierownictwo sprawuje Małgorzata Świeca.
Wspólnota chóralna aktywnie uczestniczy w życiu parafii zapewniając przez cały Rok Liturgiczny oprawę Mszy św., organizując koncerty z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz Odzyskania Niepodległości. Ponadto chór reprezentował parafię w Lublinie i okolicach podczas Triduum Cecylianskiego, Ars Chori, Ave Maria. Wielokrotnie występował podczas spotkań Chórów Parafialnych w Łęcznej i Festiwali chóralnych w Świdniku. Chór Cecyliański brał udział w wielu konkursach i festiwalach chóralnych w Polsce gdzie zdobył zaszczytne nagrody (2 miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy, główną Nagrodę w Konkursie Pieśni i Prozy Patriotycznej w Lublinie). Prezentował się także na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Krakowie oraz zapewniał oprawę Mszy św. transmitowanej przez TVP w Łagiewnikach. Chór Cecyliański koncertował także za granicą w Wilnie, we Lwowie i w Pradze.

 Cecylianski2015

Małgorzata Świeca – magister sztuki. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych w zakresie Kształcenia zintegrowanego w klasach I-III na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Pracowała z zespołem wokalnym w SP Nr 5 w Świdniku w ramach programu „Śpiewająca Polska”. Obecnie prowadzi Chór Cecyliański przy parafii św. Antoniego w Lublinie.

Strona internetowa Parafii i chóru: http://www.antoni.vgr.pl/wspolnoty/chor