Ergo Cantemus!

Chór Ergo Cantemus! II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie powstał z inicjatywy Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chóralistyki Szkolnej „Śpiewająca Polska” w 2006 r. Największym osiągnięciem chóru jak dotychczas jest trzykrotne uzyskanie Złotego Dyplomu oraz pucharu Kuratora Lubelskiego podczas II, IV i V Wojewódzkiego Konkursu Chórów Szkolnych w ramach Prezentacji Chórów Regionu Lubelskiego „Śpiewającej Polski”.
Chór zajął również I miejsce na Międzyszkolnym Festiwalu Pieśni i Piosenki o Lublinie „Koziołek Lubelski”, zdobył nagrodę w konkursie „Sezon” oraz liczne wyróżnienia m.in. w konkursach takich jak: „Ojczyzno moja najmilsza”, „Żeby Polska była Polską”, w Ogólnopolskim konkursie kolęd i pastorałek w Będzinie.
Chór koncertuje zarówno w szkole jak i poza jej murami. W 2010 roku koncertował na Ukrainie m.in. w Teatrze Dramatycznym w Łucku.
Chórzyści z wielkim entuzjazmem podchodzą do pracy, która pomaga im rozwijać swój głos (w myśl przyjętej w 2008 roku nazwy chóru – A WIĘC ŚPIEWAJMY!).

Dyrygentem Chóru jest Anna Waligóra.

Program występu:
1. Joy to the World – Jerzy Fryderyk Haendel
2. Hej bracia – opr. Marcin Łukasz Mazur
3. Boh sia rożdaje – tradycyjna kolęda ukraińska, opr. Anna Waligóra
4. W żłobie leży – opr. Edward Staff i Anna Waligóra
5. Przylecieli aniołkowie – opr. Anna Waligóra

09 ERGO CANTEMUS! W zlobie lezy

10 ERGO CANTEMUS! Przylecieli aniolkowie