Kantylena

Chór Kantylena III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, dyrygent Małgorzata Nowak

Zespół powstał w 1993 roku z inicjatywy Małgorzaty Nowak. Na co dzień bierze czynny udział w życiu muzycznym miasta. W swoim dorobku  posiada wiele występów w kraju i zagranicą m.in. w międzynarodowych konkursach i festiwalach w Szwecji – 1997, Francji – 2000, Estonii – 2001i w kolejnych edycjach Eurotreff Musik w Niemczech, w latach 1997 – 2010 koncertował też w Czechach, na Węgrzech, Litwie i Łotwie.
Występował wielokrotnie z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej już od 1996, a ostatnio zaprezentował się śpiewając Mszę Koronacyjną Wolfganga Amadeusza Mozarta (2010).
Kantylena jest wielokrotnym laureatem nagród w Ogólnopolskim Konkursie Chórów A Cappella w Bydgoszczy: zdobyła 5 razy Srebrny i 3 razy Złoty Kamerton – ostatni w 2010.
Zespół uczestniczy w międzynarodowych projektach chóralnych, organizuje wymiany chórów.
Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu do dziś jest Małgorzata Nowak – doktor habilitowany,  pracownik Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie z adi.Barbarą Pazur – koordynator Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” w regionie lubelskim.

Z chórem Kantylena od 2010 roku współpracuje w charakterze korepetytora i prowadzi emisję głosu Anna Waligóra.

Program występu:
1. Gdy śliczna Panna – opr. Paweł Bębenek
2. Dzisiaj w Betlejem – opr. Jerzy Kurczewski
3. Oj , maluśki – opr. Mariusz Dubaj
4. Z narodzenia Pana – opr. Wojciech Szaliński
5. Mizerna cicha – opr. Antoni Zoła

13 Kantylena Dzisiaj w Betlejem